Красноармійський район. Методичний кабінет відділу освіти Красноармійської РДА

   




Національна дитяча гаряча лінія

Євроінтеграційний портал

НУШ


Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту

29.01.2018
Голокост призвів до винищування 1/3 євреїв. Сучасність береже пам'ять про цю трагедію, щоб запобігти геноциду і охороняє як пам'ятки історії, місця, де відбувалися масові вбивства євреїв.

 

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
 
 
{C}{C}
 
 Меморіальна дошка  на будівлі Ради Європи ,   на відзначення пам'яті жертв Голокосту 

 Міжнаро́дний де́нь  па́м'яті жертв Голокос́ту   — пам'ятна дата, запроваджена рішенням Генеральної Асамблеї ООН від 1 листопада 2005 року (Резолюція № 60/7). Відзначається щорічно — 27 січня. Саме цього дня 1945 року Радянська Армія визволила в'язнів найбільшого нацистського табору смерті Аушвіц-Біркенау в Освенцімі.

За час існування цього концтабору в ньому загинуло, за різними оцінками, від 1,5 до 2,2 млн людей. За загальними оцінками, жертвами масового знищення євреїв під час Другої світової війни, разом з 4,5 млн дорослих, стали 1,5 млн дітей.

"Голокост, що призвів до винищування однієї третини  євреїв і незліченних жертв з числа представників інших меншин, буде завжди служити всім народам застереженням про небезпеки, що таять у собі ненависть,фанатизм, расизм і упередженість", - йдеться в резолюції ГА ООН. Ініціаторами ухвалення документа виступили Ізраїль, Канада, Австралія, Росія і США, а їх співавторами - ще понад 90 держав.