Красноармійський район. Методичний кабінет відділу освіти Красноармійської РДА

   
Національна дитяча гаряча лінія

Євроінтеграційний портал


Нова українська школа

 


 

 

                                      

     15.06.2018 року в районному методичному кабінеті за участю начальника відділом освіти Лозінської В.В., завідувача КУ РМК Сушкової Н.М., методиста Безрук О.П. відбувся круглий стіл «Нові виклики НУШ: реалії та перспективи, проблеми та їх вирішення» для вчителів початкових класів, які з 1 вересня 2018 року почнуть працювати в 1-х класах.

     Захід розпочався інтерактивними вправами, вправами «криголамами», які використовуються під час «Ранкових зустрічей»».

     Учителі детально опрацювали ряд документів: Закон України «Про освіту», Концепцію «Нова українська школа», Державний стандарт початкової освіти, типові освітні програми розроблені під керівництвом Шияна Р.Б. та О.Я. Савченко.

Після групової роботи, кожний учитель створив свій індивідуальний освітній маршрут підготовки до роботи в умовах Нової української школи.

     Значна увага під час круглого столу приділялась питанню створення у школах сучасного безпечного освітнього середовища.    

     Начальник відділу освіти Лозінська В.В. зауважила: «Міністерством освіти затверджені Методичні рекомендації щодо організації освітнього простору Нової української школи, які мають взяти до уваги навчальні заклади. Відповідний наказ підписаний міністром освіти Лілією Гриневич. З цією метою має змінюватись просторово-предметне оточення, програми та засоби навчання.

     У Новій українській школі зростає частка проектної, командної, групової діяльності у педагогічному процесі. Відповідно урізноманітнюються варіанти організації навчального простору в класі. Крім класичних варіантів, використовуються новітні, наприклад, мобільні робочі місця, які легко трансформувати для групової роботи.

     У МОН також наголошують, що організація освітнього простору має здійснюватись через вісім основних осередків, зокрема, осередку навчально-пізнавальної діяльності з відповідними меблями; змінні тематичні осередки, в яких розміщуються дошки/фліп-чарти/стенди тощо; осередок для гри, оснащений настільними іграми, інвентарем для рухливих ігор та осередок художньо-творчої діяльності з поличками для зберігання приладдя та стендом для змінної виставки дитячих робіт.

     Також у навчальних приміщеннях рекомендовано створити куточок живої природи; осередок відпочинку з килимом для сидіння та гри, стільцями, кріслами-пуфами, подушками з м'яким покриттям; дитяча класна бібліотечка та осередок вчителя, оснащений столом, стільцем, комп'ютером, полицями/ящиками, шафами для зберігання дидактичного матеріалу тощо.

      Освітній простір організовується таким чином, щоб учитель міг спостерігати за діяльністю дітей в усіх осередках, діти мали можливість безпечно переміщуватися і мати місце для зберігання особистих речей».

     Вчителі  дали визначення поняттям: «освітнє середовище», «навчальний осередок». З’ясували мету створення осередків, створили макети навчальних осередків, а саме їх оформлення та дидактичне наповнення.

     Учасниками семінару обговорили перспективи, проблеми та їх вирішення по впровадженню Нової української школи.

     Завершився круглий стіл вернісажем педагогічних ідей.

 

  

  

 

 

 

 

Нова українська школа - крок у майбутнє.                                                                                           Посилання на головну сторінку Донобл ІППО https://newukr-school.blogspot.com/

 

 

 

30.01.2018 року на базі районної бібліотеки було проведено семінар-навчання для заступників директорів з навчально-виховної роботи з теми: «Проектна діяльність у закладах освіти Покровського району», мета якого - підвищення професійної компетентності заступників директорів щодо організації проектної діяльності на місцях.

 

 

Про Нову українську школу (сторінка сайту МОНУ)