Текстоцентричний підхід до навчання у НУШ
Формування мовної особистості неможливо без роботи з текстом. На невеликому текстовому матеріалі можна організувати виконання учнями великої кількості взаємопов’язаних навчальних дій, послідовність яких відображатиме логіку уроку, допоможе дітям усвідомити доцільність добору певних мовних одиниць, засвоїти мовні правила та ще й удосконалити різні комунікативні вміння. Така форма роботи на уроці є актуальною в умовах Нової української школи, адже направлена на формування цілого комплексу компетентностей.
Вчителі Покровського району завжди зацікавленні у запровадженні ефективних методів навчання. 28 березня 2019 року на базі КУ «Районний методичний кабінет» відбувся майстер – клас учителя української мови та літератури Срібненського НВК Шибарєвої Світлани Олексіївни «Розвиток ключових компетентностей учнів через текстоцентричне інтегроване навчання на уроках української мови та літератури». Світлана Олексіївна поділилася досвідом роботи в авторській творчій майстерні Царюк О.О.,учителя Маріупольської ЗОШ І-ІІІ ступенів №66 та власними творчим доробком: уроками української мови та літератури на основі текстів за творчістю поета-земляка Володимира Сосюри.
Учителі виконували практичні завдання щодо синхронізації та інтеграції навчального матеріалу через мовну, мовленнєву та соціокультурну змістову лінії навчальних програм,будуючи план-схему уроку на основі запропонованого тексту.
Творча група вчителів української мови та літератури презентувала мовний практикум для 5 класу «Місяцелік», укладений на основі народного календаря, який включає завдання комплексної роботи з текстами.
Методичний захід ще раз переконав учителів – філологів, що навчання української мови на основі тексту як одиниці мови сприяє підвищенню пізнавального інтересу школярів до її вивчення, підвищенню якості знань учнів та формуванню цілісного сприйняття навколишнього світу.