Красноармійський район. Методичний кабінет відділу освіти Красноармійської РДА

   




Національна дитяча гаряча лінія

Євроінтеграційний портал

НУШ


Конференція "Хто за волю життя віддав - той не вмре"

06.02.2018
Захід, присвячений вшануванню пам'яті земляка, дисидента, поета і публіциста Анатолія Лупиноса

6 лютого 2018 року за сприяння Української Миротворчої Школи, Покровської міської організації товариства ”Знання”, Громадської ради при Покровському міськвиконкомі і Донецької ОДА в Новотроїцькій ЗОШ І-ІІІ ст. вшанували пам'ять Анатолія Лупиноса. Анатолій Лупиніс народився в селі Новоолександрівка (нині у підпорядкуванні Новотроїцької сільської громади) Донецької області у 1937 році.

Вшанувати пам'ять земляка, дисидента, поета, публіциста до учнів школи прийшли військові, громадські діячі, яких гостинно зустріла директор школи Т. П. Король. Урочистий захід відкрив представник УМШ Олександр Таненок.

Лектор-методист центру українознавства Світлана Гавриленко наголосила на важливості об'єднання українців задля збереження державності: ”Повернення історичної пам'яті та національної гідності – головне завдання сьогодення”.

Завідувач сектором із питань внутрішньої політики Покровської РДА Марія Моргун повідомила, що на наступній сесії Покровської районної ради, що відбудеться у лютому, буде розглянуте питання про виділення коштів для встановлення пам'ятної дошки Анатолію Лупиносу.

Член Всеукраїнської спілки Конгрес літераторів України, лауреат премії ім. М. Петренка Любов Чорна натхненно прочитала вірші, присвячені боротьбі українців за гідність і свободу, та подарувала збірку власних поезій учням школи.

Директор Покровського історичного музею Ангеліна Рожкова подякувала усім, хто долучився до організації заходу та сказала, що важливо відкривати молоді саме такі імена, як Анатолій Лупиніс, Данило Шумук, Микола Леонтович, про яких раніше мало хто знав з мешканців району.

Із побажаннями бути гідними пам'яті Анатолія Лупиноса перед учнями виступили українські військові.

На завершення заходу під керівництвом педагога-організатора Марини Харченко учні школи виконали українські пісні та познайомили присутніх із тими добрими справами, що відбулися у закладі протягом року.

Дитячому танцювальному колективу вручено грамоти та солодкі призи від УМШ та заступників голови Громадської ради.  

Бібліотекар ДонНТУ Наталя Фролова презентувала школі добірку книжок із серії ”Шістдесятники” за акцією ”Книга на Схід”, яку проводив відомий письменник сучасності Сергій Жадан.